Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Sport i zdrowie

Highway to Hel(l), czyli debiut z...

31 października 2019

Dziś tzw. Halloween, masa dzieci i osób pełnoletnich przebiera się za przeróżne straszydła, pragnąc w ten sposób...

Meantime, czyli podróż wehikułem...

18 listopada 2018

Może to przez tę aurę, bo mży, jest mgliście i ogólnie niesympatycznie, pogoda może być zatem wygodnym wytłumaczeniem każdego rodzaju...

Nadzieja dla hejterów, czyli prezydencka rada medyczna

6 sierpnia 2014, komentarze (3)

Duch Szwejka

Dobry wojak Szwejk gorąco reklamował lewatywę wszystkim chorym, jako że ta właśnie kuracja miała rzekomo cudowny wpływ na zdrowie. Wedle różnych mądrości ludowych lewatywa wpływa na oczyszczanie nie tylko jelit, ale także mózgu, co w ogólnym rozrachunku bardzo pomaga dotkniętemu chorobą. Podchwycono ten wątek także w wielu filmach, kiedy to pacjentów psychicznie chorych leczono lewatywą - już na samo wspomnienie nadchodzącej kuracji szybciej zdrowieli, a ich szaleństwo wyraźnie słabło.

Prezydent Komorowski zaleca

Wygląda na to, że prezydent RP Bronisław Komorowski wyznaje Szwejkowski pogląd i zaleca ją swoim przeciwnikom - cytuję za natemat.pl:

„Podczas uroczystości upamiętniającej 100. rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej przeciwnicy Bronisława Komorowskiego zaczęli krzyczeć: „Bez honoru!" i "WSI-KGB!”. Obecny na miejscu prezydent nie pozostał im dłużny.

- W nawiązaniu do krzyków, chciałem zapytać, czy jest lekarz wojskowy. Jeśli jest, to proponowałbym zastosować tą samą metodę, znaną z czasów armii austro-węgierskiej: lewatywę, to dobrze robi na głowę – powiedział Komorowski, którego cytuje portal TVP Parlament.”

Niebezpieczeństwo

Powszechnie wiadomo, że gromadzenie w sobie nadmiernej ilości kału i wiatrów fatalnie wpływa na osiągi umysłowe, co następnie przekłada się na negatywne nastawienie do świata i innych ludzi. Tak się potem rodzi hejterstwo, kiedy obciążony kałem nie wie, co się z nim właściwie dzieje i gnany szałem gryzie wszystkich wkoło niczym wściekły pies. Przypomnę tu dwa cytaty z opisywanej kiedyś książki „Sztuka pierdzenia”:

„Ale kiedy [wiatry] są zaciskane i wstrzymywane, kiedy ujścia nie znajdą, wtedy atakują mózg, a ponieważ zawierają w sobie nadzwyczajną ilość waporów, psują imaginację, powodują, że człowiek staje się melancholijny lub szalony, i wywołują wiele jeszcze innych chorób, wielce uciążliwych."

"Wedle mojej opinii największe nieszczęście wywołane powstrzymywaniem polega na zniechęceniu zupełnym do czynienia czegokolwiek, na poniechaniu nauki i pracy."

Jeszcze możecie się uratować

Porządna lewatywa przydałaby się wszelkim konstypantom i hejterom – wypróżnijcie się, głowa wam odżyje, zaczniecie myśleć i nie będziecie mieć tyle kału w mózgach. Kto wie, może nawet zaśpiewacie coś o miłości bliźniego.

Podzielam pogląd prezydenta – to dobrze robi na głowę.

3 komentarze

Jadzia, 06.08.2014, 22:32

Głosuję na Bronka!!!

Mariusz Włoch, 07.08.2014, 11:57

No proszę, wcale nie potrzeba rozbudowanych programów wyborczych, wystarczy jeden postulat, który ma poprawić zdrowie narodu i już jest elektorat! No i jaka oszczędność.

antyhejter, 17.08.2014, 21:34

Jeśli pomysł się przyjmie, przemysł lewatywowy w mig rozkwitnie!