Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Nauka języków

DCM angielski 3, czyli językowa saga...

19 grudnia 2019

Dziś do druku trafiła trzecia część językowej sagi DIRECT COMMUNICATION METHOD angielski: DCM angielski 3. Zapowiadałem jej wydanie już...

DIRECT COMMUNICATION METHOD włoski 1, czyli garść informacji o nowej książce

19 lutego 2018, komentarze (5)

Większa część nakładu DIRECT COMMUNICATION METHOD włoski 1 pojechała już w piątek do naszych magazynów, a ja dopiero dziś, jako że zdrowie nie pozwoliło mi wcześniej, stawiłem się osobiście po moją małą część, taką na potrzeby doraźne. No i muszę przyznać, że dopiero w wersji wydrukowanej książka DIRECT COMMUNICATION METHOD włoski 1 jest… naprawdę duża. Książka DCM włoski 1 liczy 270 stron i dopiero kiedy trzyma się ją w ręku, można stwierdzić, że to naprawdę sporo. A co jest na tych stronach zawarte? To może parę szczegółów technicznych.

- 25 lekcji, zawierających dialogi trenera z uczestnikami kursu

- wskazówki dotyczące wymowy

- przedmowę, w której zawarłem najbardziej podstawowe założenia DIRECT COMMUNICATION METHOD oraz informacje dotyczące korzystania z podręcznika

- 5 zestawów ćwiczeń gramatyczno-leksykalnych po każdych 5 lekcjach

- 1 zestaw ćwiczeń podsumowujących całą zawartość podręcznika

- klucz do ćwiczeń

- listę słówek

- zapowiedzi wydawnicze

Wyjaśnię jeszcze sprawę ścieżki dźwiękowej – ścieżka nie jest jeszcze gotowa. Planujemy wejść do studia w marcu i dokonać nagrań (mam nadzieję, że połączymy nagrania z innymi językami, które już rwą się do druku). Ścieżka dźwiękowa znajdzie się docelowo na stronie wydawnictwa WJ PUBLISHERS (obecnie pracujemy nad stroną i nadajemy jej ostateczny kształt), stamtąd też będzie można ją pobrać lub tam z niej korzystać). Na stronie wydawnictwa znajdzie się także platforma edukacyjna, która – mam nadzieję – przyczyni się do tego, aby nauka języków stała się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Wierzę, że tylko takie podejście do przyswajania języków ma sens.

Od tego momentu na blogu będzie się pojawiać więcej wpisów dotyczących opisu Metody Bezpośredniej Komunikacji oraz wskazówek, jak zrobić z dostępnego materiału jak najlepszy użytek. Bo w książce nie ma obrazków czy innych malowideł – jest materiał, z którego możesz właściwie skorzystać i odczuć efekty. Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał, że powodzenie całej akcji zależy od ciebie. Może i nudzę, ale znów się powtórzę – nikt nie nauczy się za ciebie.

A podręczniki DCM to książki „ekologiczne”. Minimalizm, konkret i maksymalne wykorzystanie miejsca. Aby się nauczyć, trzeba powtarzać, powtarzać i powtarzać. Nikt nie wymyślił jeszcze niczego lepszego. A gramatyka? Oto fragment z przedmowy:

Gramatyka w podręcznikach DCM ujęta jest zgodnie z zaleceniem Alberta Einsteina: Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej. Znajdziesz tu proste i możliwie najkrótsze wyjaśnienia dotyczące zagadnień gramatycznych i leksykalnych, a chwilę później zaczniesz się nimi posługiwać w przykładach. W książkach DCM język podany jest w możliwie najbardziej praktyczny sposób.

narysuj_400A na koniec tego pierwszego artykułu informującego – rzecz o rysowaniu bohaterów. Przeznaczyliśmy na to kilka stron – chciałbym, żebyś zapomniał, że jesteś poważnym dorosłym, puścił wodze fantazji, narysował każdego z bohaterów kursu, a następnie zebrał w jednym miejscu wszystkie dostępne o nich informacje. To pomoże ci usystematyzować wiedzę o każdym z nich i pozwoli na sprawne mówienie o wybranej osobie. A to z kolei…. Tak, tak, to prowadzi do tego, że będziesz umiał zrobić to samo o sobie. Materiał jest w książkach tak ułożony, abyś z każdym zdaniem z powodzeniem budował i udoskonalał autoprezentację. Umiejętne mówienie o sobie to niezwykle cenna sprawa, choćby na rozmowie o pracę.

O reszcie kwestii ważnych i sprawiających wrażenie ważnych będę pisał cyklicznie. To jeszcze jeden cytat z przedmowy:

Jeśli masz pytania lub chcesz przekazać miłą, rzeczową i konstruktywną wiadomość, po prostu napisz. 

5 komentarzy

bekon, 17.03.2018, 22:16

Miesiąc i nic nowego.... Ech,,,, gdzie się podział nasz stary poczciwy Mariusz....

Mariusz Włoch, 18.03.2018, 11:00

Prawie miesiąc, prawie :) Stary poczciwy M. jest i pracuje nad pozostałymi podręcznikami, stąd mniej na blogu. Ale to się wkrótce zmieni.

Lidia Zachwieja, 22.09.2018, 12:07

Witam, mam książkę, nie mogę pobrać ścieżki dźwiękowej, bo nie mam kodu dostępu. Skąd wziąć kod? pozdrawiam

Mariusz Włoch, 24.09.2018, 09:40

Pani Lidio, proszę o kontakt mailowy (przez formularz), podeślę potrzebne dane.

maria, 27.03.2019, 12:11

dzień dobry! kiedy będzie dostępna druga część kursu?