Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Nauka języków

DCM angielski 3, czyli językowa saga...

19 grudnia 2019

Dziś do druku trafiła trzecia część językowej sagi DIRECT COMMUNICATION METHOD angielski: DCM angielski 3. Zapowiadałem jej wydanie już...

Nowości książkowe, czyli jakie podręczniki ukażą się w 2018 roku

30 listopada 2017, komentarze (3)

Stary rok się kończy, trwają wyprzedaże, pojawiają się zapowiedzi nowych modeli, więc dołączam się i chciałbym pokazać, co w nachodzącym roku będę mógł zaoferować zarówno szkołom, jak i odbiorcom prywatnym w kwestii podręczników do nauki języków. Wygląda na to, że trochę tego będzie.

Dziś piszę o nowych książkach w wielkim skrócie – książki mają zupełnie nową szatę graficzną i zawartość, a wkrótce każdemu tytułowi z osobna poświęcę odrębny wpis. Będzie też więcej artykułów na temat „obsługi” książek oraz metody, której podręczniki są dedykowane – Metodzie Bezpośredniej Komunikacji (Direct Communication Method)

Więc jakie tytuły ukażą się w przyszłym, 2018 roku?

Direct Communication Method: niemiecki. To w dużym uproszczeniu nowe wydanie zestawu Direktes Deutsch, który wciąż jest dostępny, a który – jak już pisałem we wcześniejszych artykułach – stanowi rozwiązanie tymczasowe. Zestaw podręczników Direct Communication Method: niemiecki będzie się docelowo składał z 5 lub 6 podręczników, tu jeszcze sprawa nie jest zamknięta.

Podobnie rzecz wygląda z Direct Communication Method: angielski. Planuję 5 lub 6 podręczników w zestawie. W pierwszym kwartale 2018 roku powinny światło dzienne ujrzeć część 1 i 2, kolejne będą się ukazywać sukcesywnie.

Moje dotychczasowe podręczniki do nauki języków skandynawskich – Direkte Norsk, Direkte Dansk, Direkt Svenska – przeszły tuning oraz lifting, zostały gruntownie zmienione, dostosowane do nowej koncepcji metodycznej i teraz otrzymują nowe oblicze: Direct Communication Method: norweski, Direct Communication Method: duński oraz Direct Communication Method: szwedzki.

Oprócz powyższych tytułów gotowa jest książka Direct Communication Method: włoski 1, trwają prace nad kolejnymi częściami.

Podobnie wygląda sprawa z językiem hiszpańskim: Direct Communication Method: hiszpański.

W planach mam jeszcze Direct Communication Method: fiński. To mój totalnie hobbistyczny projekt, pracuję nad tym podręcznikiem w wolnych chwilach, których wprawdzie nie mam zbyt wiele, jednak czy oddawanie się pasji można nazwać pracą? Suomi on muuten kaunis kieli.

Na ten moment to tyle. Jeśli chcesz o coś zapytać, napisz maila lub zostaw komentarz. Odpiszę lub oddzwonię.

3 komentarze

Simona, 08.11.2019, 10:24

Mam pytanie po opracowaniu i przysfojeniu książki direct dansk1 na jakim bede poziomie A2,B1?

Mariusz Włoch, 08.11.2019, 14:30

Książka DIRECT COMMUNICATION METHOD duński 1 to poziom A1.

Daniel Ignasiak, 27.11.2020, 17:23

Z niecierpliwościa czekam na fiński. I dziękuję za szwedzki naprawdę fajna książka w bardzo przystępnej cenie.