Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Nauka języków

DCM angielski 3, czyli językowa saga...

19 grudnia 2019

Dziś do druku trafiła trzecia część językowej sagi DIRECT COMMUNICATION METHOD angielski: DCM angielski 3. Zapowiadałem jej wydanie już...

Direktes Deutsch w nowej szacie, czyli rozwiązanie tymczasowe

30 sierpnia 2017, komentarze (6)

Direktes Deutsch w nowej szacie graficznej już jest, więc dziś rusza realizacja złożonych zamówień na te podręczniki. Mógłbym tu szumnie zaczynać od słów w rodzaju „nadeszła wiekopomna chwila” i tak dalej, ale nie ma takiej potrzeby. Direktes Deutsch to żadna nowość, napisałem te podręczniki w 2009 roku i znamy się nieprzerwanie od tamtej pory. Zastanawiałem się, czy wprowadzać jakieś zmiany treściowe przed wydaniem w nowej odsłonie, jednak decyzja zapadła taka, iż ta akurat część pozostanie bez zmian, mimo że są one konieczne - o tym za moment.

Tym, którzy korzystali z Direktes Deutsch do tej pory na kursach, pragnę wyjaśnić, że nie wprowadziłem do książek żadnych zmian od 2012 roku, gdyż poprzedni wydawca nie był tym zainteresowany. Jaki cel miało takie postępowanie, o tym przekonałem się rok temu, jednak tę część opowieści pozostawiam na inną okazję.

A co się zmieniło w nowej wersji Direktes Deutsch?

Przede wszystkim szata graficzna i układ graficzny. Postanowiłem nie zmieniać treści z jednego powodu – Direktes Deutsch to podręcznik „przejściowy”, bo przygotowuję zupełnie nową wersję podręczników do nauki języka niemieckiego Metodą Bezpośredniej Komunikacji (Direct Communication Method), która docelowo będzie stanowić podręcznik wiodący na zajęciach lub podręcznik uzupełniający. Kiedy będzie można z nich skorzystać – o tym poinformuję niebawem, kiedy dopracuję pewną partię materiału (a autor ma zwykle to do siebie, że rzadko zadowolony jest z rezultatu).

Oprócz niemieckiego pojawią się także podręczniki do innych języków, które będą sukcesywnie wprowadzane - to między innymi języki skandynawskie (obecnie Direkt Svenska, Direkte Dansk, Direkte Norsk, Direkte Norsk på jobb, będą też inne, w tym nowa wersja Italiano Diretto.

A póki co - jeśli masz ochotę nabyć cały zestaw Direktes Deutsch lub którąkolwiek z jego części, po prostu napisz lub zadzwoń. 

6 komentarzy

MG, 30.08.2017, 23:00

Italiano Diretto. Chciałbym się nauczyć włoskiego tą metodą (przynajmniej do poziomu B2). Czy posiada Pan już opracowane materiały? A może trzeba trochę poczekać?

Mariusz Włoch, 31.08.2017, 11:46

Italiano Diretto się tworzy, więc tu proszę o odrobinę cierpliwości.

Katarzyna, 12.01.2018, 13:21

Chciałabym odświeżyć mój niemiecki, a jednocześnie syn również skorzystałby. Jaka jest cena zestawu/ pojedynczej książki?

Mariusz Włoch, 12.01.2018, 14:49

Cena 1 książki to 39,90 PLN.

Katarzyna, 19.01.2018, 06:37

Czy kupując książkę zyskam dostęp do ścieżki dźwiękowej umieszczonej na stronie, czy z książką oferowana jest też płyta?

Mariusz Włoch, 19.01.2018, 07:33

Dostęp do ścieżki dźwiękowej na stronie - tak.