Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą

15 stycznia 2014

Książka Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą właśnie ukazała się drukiem nakładem wydawnictwa Helion.

Zastanawiałem się, jak opisać zawartość tej książki - książki zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Postanowiłem iść na łatwiznę i zacytować kilka linijek z jednego z pierwszych rozdziałów. Więc o czym jest książka pod tytułem Władca Języków, czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotą?

"Napisałem tę książkę, aby sprawić ci przyjemność, rzucić wyzwanie i zachęcić do przemyślenia paru spraw. Napisałem ją też po to, aby cię zdenerwować, uspokoić, pocieszyć, sprowokować, rozdrażnić, utwierdzić w słuszności, doprowadzić do ostateczności. A wtedy, kiedy już znajdziesz się w którymś z tych stanów, chciałbym, żebyś coś z tym zrobił. Żeby było ci tak dobrze lub tak źle, żebyś przystąpił do działania. Tego ci życzę. Działania.

Ta książka jest książką antykryzysową.

Bo kryzys tak naprawdę rodzi się w głowach i tylko tam można go pokonać.

To nie jest poradnik na temat tego, jak się nauczyć języka w weekend bez robienia czegokolwiek. Ta książka nie rozwiąże twoich „problemów” z nauką języków, może jednak okazać się bardzo pomocna przy znalezieniu sposobów, jak za tamte „problemy” się zabrać.

To książka dla każdego, kto pragnie poszerzać swoje horyzonty i zdobywać językowe umiejętności, dzięki którym poprawi jakość swojego życia. Jestem przekonany, że skoro nadal czytasz, pragniesz poznać jej treść oraz wydobyć z niej to, co będzie dla ciebie istotne. Pamiętaj, że w książce możesz znaleźć zaledwie jedno zdanie, które w jakiś szczególny sposób do ciebie przemówi – jeśli dzięki temu dowiesz się o sobie czegoś ważnego, będzie to znaczyło, że razem osiągnęliśmy cel.

To książka o zmianie. Wiesz doskonale, że znajomość języków znacznie poprawi twoją zdolność komunikowania się z tysiącami ludźmi na całym świecie.

To książka o spełnianiu marzeń. Jestem pewny, że masz marzenia, które mogą się spełnić, jeśli tylko zrobisz jedną rzecz.

Trzeba podjąć DZIAŁANIE, czasami tylko minimalne. Hasło „podejmij działanie” to jedno z głównych zagadnień, jakim będziemy się zajmować na kartach tej książki.

To książka o rozwoju. Każda umiejętność, jeśli odpowiednio i wytrwale ją ćwiczysz, może zostać doprowadzona do stanu graniczącego z perfekcją. Język działa dokładnie tak samo.

To książka o wytrwałości. Bo jedyną bolączką współczesnego świata jest to, że wiele osób nie chce doprowadzać swoich umiejętności do mistrzostwa. Gdzieś po drodze tracą ochotę i zaczynają skupiać się na rzeczach błahych, a główny cel umyka im sprzed oczu. I po pewnym czasie, kiedy przypomną sobie o porzuconym języku, zaczynają od nowa. Bo ten język wciąż jest dla nich obcy. Dobrze, że nie należysz do tej grupy.

To książka o motywacji. Tak naprawdę motywacja stanowi podstawę wszelkiego działania. Jeśli nie zmotywujesz się do zrobienia czegoś, twój umysł nie znajdzie sprzyjających okoliczności, aby ułatwić ci działanie i rozwój."

Książka już jest, więc zapraszam do lektury.