Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Direktes Wirtschaftsdeutsch

11 października 2013

Direktes Wirtschaftsdeutsch to książka, która pomoże ci rozszerzyć umiejętności mówienia po niemiecku w sytuacjach biznesowych. W książce znajdziesz wiele przydatnych słów i wyrażeń z dziedziny ekonomii, marketingu, finansów czy zarządzania procesami oraz zasobami ludzkimi. Znajdziesz tu także wiele narzędzi neurolingwistycznego programowania (NLP), dzięki którym mówienie po niemiecku stanie się jeszcze prostsze.

Fabuła książki przypomina coś, co w muzyce określa się mianem "concept album", czyli płytą opowiadającą pewną zamkniętą (albo wręcz przeciwnie) historię. W Direktes Wirtschaftsdeutsch poznasz perypetie bohaterów, którzy właśnie rozpoczęli karierę zawodową. Dowiesz się, na jakie problemy natrafili w swej pierwszej pracy i jak je rozwiązali. Potem przyjdzie czas na awans oraz to, jaki efekt ów awans na nich wywrze. Pozostałych szczegółów na razie nie zdradzę, bo sam ich do końca jeszcze nie znam - książka jest obecnie przygotowywana i ciągle się zmienia. Autor rzadko bywa ze swej książki całkowicie zadowolony.

Pozycja polecana dla firm planujących ekspansję na rynek zachodni oraz osób, które planują rozwój zawodowy w środowisku niemieckojęzycznym.

Poziom zaawansowania: B1 - B2.

Więcej szczegółów na temat książki zamieszczę niebawem.