Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Direktes Deutsch (wydanie 2011-2017)

24 lipca 2013

W 2009 roku odczułem brak podręcznika do nauki języka niemieckiego, który spełniłby moje oczekiwania - wtedy postanowiłem zrealizować pomysł, który dojrzewał od kilku lat. W ten sposób powstały moje autorskie podręczniki DIREKTES DEUTSCH. Dwa lata później książki zostały wydane przez Wydawnictwo DEEP Publishers (dystrybuowane do 28 czerwca 2017 roku) i trafiły do wielu szkół językowych w kraju i za granicą.

Zestaw książek DIREKTES DEUTSCH pomaga rozwijać zdolność komunikowania się po niemiecku z użyciem Metody Bezpośredniej Komunikacji. Podręczniki DIREKTES DEUTSCH to w wielkim skrócie:

- 6 książek, każda składa się z 2 etapów (Teil);
- poziom zaawansowania: A1 - B2;
- po każdej części podręcznika możesz sprawdzić poziom swoich możliwości;
- w podręcznikach znajdziesz wiele przydatnych wyrażeń językowych, ogrom ciekawego słownictwa, także fachowego, np. Wirtschaftsdeutsch;
- wątki fabularne, których nie znajdziesz w żadnych podręcznikach;
- ponad 800 stron praktykowania języka poprzez zabawę;

W DIREKTES DEUTSCH znajdziesz wątki fabularne, które nie pojawiają się w zwykłych podręcznikach. Spotkasz tu dziwnych bohaterów, chwilami wręcz żywcem wyjętych z moich opowiadań, uwikłanych w absurdalne sytuacje, z wisielczym, choć momentami romantycznym poczuciem humoru. Może to właśnie dlatego niektórzy pytają, jakie jeszcze przygody spotkają te malownicze postaci i wręcz żądają kolejnych części.

Bez względu na wszystko i tak twierdzę, że niemiecki to najbardziej romantyczny język świata.