Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Italiano diretto

17 lutego 2015

Z przyjemnością prezentuję nasz kolejny podręcznik do nauki języków Metodą Bezpośredniej Komunikacji – italiano diretto. libro 1 (poziom A1). Tym razem to książka do nauki sprawnego komunikowania się po włosku.

Dzięki italiano diretto. libro 1 budujesz przejrzyste podstawy komunikacji w języku włoskim. Chodzi o to, że zaczynasz mówić po włosku już w pierwszej minucie zajęć, a następnie – poprzez skuteczne trenowanie schematów – przechodzisz do bardziej zaawansowanych struktur. Trenowanie schematów i wyrabianie nawyków bazuje na codziennych, wziętych z życia sytuacjach. W taki sposób bardzo szybko się przekonasz, że język ma rzeczywiste, praktyczne zastosowanie, które dostosujesz do sytuacji, w jakich przyjdzie ci się znaleźć. Innymi słowy – ta książka nauczy cię myślenia i swoistego „komunikacyjnego sprytu”, tak, abyś nie poddał się po pierwszym pytaniu, w którym nie zrozumiałeś jednego, na dodatek mało istotnego słowa.

Seria podręczników italiano diretto to efekt tysięcy przeprowadzonych lekcji językowych oraz warsztatów rozwojowych. Podręcznik spełnia założenia Metody Bezpośredniej Komunikacji – dzięki niemu na zajęciach tworzysz ścieżki neuronowe i utrwalasz wzorce, a to najszybsza droga do nawykowego posługiwania się językiem.

Italiano diretto to książka uniwersalna - bo jeśli już umiesz korzystać z wzorców, łatwo zastosujesz je w dowolnej dziedzinie życia zawodowego i prywatnego. Jesteś inteligentny, więc z pewnością będziesz umiał wyłuskać to, co dla ciebie najważniejsze i najbardziej przydatne.

Italiano diretto to podręczniki zarówno do zajęć indywidualnych jak i grupowych. Bo tak naprawdę to nie książka decyduje, kogo można z niej uczyć – to osoba prowadzącego warsztaty. Kogoś, kto wie, jak podejść do uczestnika i jak sprawić, aby nauka stała się przyjemnością.

Książka italiano diretto. libro 1 aktualizowana jest na bieżąco, a prace nad kolejnymi częściami wciąż trwają. Dam znać, kiedy będą gotowe. A teraz, jeśli akurat masz ochotę zacząć mówić w tym pięknym języku, możesz wypróbować italiano diretto i spotkać prawdziwego Trenera Nowych Czasów, który pokaże ci, że umiesz. Wystarczy, że weźmiesz się do pracy i to polubisz. A można tak, oczywiście, że można.