Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Nauka języków

Taniec z poziomami, czyli tu chodzi o...

10 września 2018

Oznaczanie podręczników językowych poziomami jest dziś czymś tak oczywistym, że dla większości osób właśnie to kryterium staje...

DIRECT COMMUNICATION METHOD włoski 1, czyli garść informacji o nowej książce

19 lutego 2018, komentarze (4)

Większa część nakładu DIRECT COMMUNICATION METHOD włoski 1 pojechała już w piątek do naszych magazynów, a ja dopiero dziś, jako że zdrowie nie pozwoliło mi wcześniej, stawiłem się osobiście po moją małą część, taką na potrzeby doraźne. No i muszę przyznać, że dopiero w wersji wydrukowanej książka DIRECT COMMUNICATION METHOD włoski 1 jest… naprawdę duża. Książka DCM włoski 1 liczy 270 stron i dopiero kiedy trzyma się ją w ręku, można stwierdzić, że to naprawdę sporo. A co jest na tych stronach zawarte? To może parę szczegółów technicznych.

- 25 lekcji, zawierających dialogi trenera z uczestnikami kursu

- wskazówki dotyczące wymowy

- przedmowę, w której zawarłem najbardziej podstawowe założenia DIRECT COMMUNICATION METHOD oraz informacje dotyczące korzystania z podręcznika

- 5 zestawów ćwiczeń gramatyczno-leksykalnych po każdych 5 lekcjach

- 1 zestaw ćwiczeń podsumowujących całą zawartość podręcznika

- klucz do ćwiczeń

- listę słówek

- zapowiedzi wydawnicze

Wyjaśnię jeszcze sprawę ścieżki dźwiękowej – ścieżka nie jest jeszcze gotowa. Planujemy wejść do studia w marcu i dokonać nagrań (mam nadzieję, że połączymy nagrania z innymi językami, które już rwą się do druku). Ścieżka dźwiękowa znajdzie się docelowo na stronie wydawnictwa WJ PUBLISHERS (obecnie pracujemy nad stroną i nadajemy jej ostateczny kształt), stamtąd też będzie można ją pobrać lub tam z niej korzystać). Na stronie wydawnictwa znajdzie się także platforma edukacyjna, która – mam nadzieję – przyczyni się do tego, aby nauka języków stała się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Wierzę, że tylko takie podejście do przyswajania języków ma sens.

Od tego momentu na blogu będzie się pojawiać więcej wpisów dotyczących opisu Metody Bezpośredniej Komunikacji oraz wskazówek, jak zrobić z dostępnego materiału jak najlepszy użytek. Bo w książce nie ma obrazków czy innych malowideł – jest materiał, z którego możesz właściwie skorzystać i odczuć efekty. Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał, że powodzenie całej akcji zależy od ciebie. Może i nudzę, ale znów się powtórzę – nikt nie nauczy się za ciebie.

A podręczniki DCM to książki „ekologiczne”. Minimalizm, konkret i maksymalne wykorzystanie miejsca. Aby się nauczyć, trzeba powtarzać, powtarzać i powtarzać. Nikt nie wymyślił jeszcze niczego lepszego. A gramatyka? Oto fragment z przedmowy:

Gramatyka w podręcznikach DCM ujęta jest zgodnie z zaleceniem Alberta Einsteina: Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej. Znajdziesz tu proste i możliwie najkrótsze wyjaśnienia dotyczące zagadnień gramatycznych i leksykalnych, a chwilę później zaczniesz się nimi posługiwać w przykładach. W książkach DCM język podany jest w możliwie najbardziej praktyczny sposób.

narysuj_400A na koniec tego pierwszego artykułu informującego – rzecz o rysowaniu bohaterów. Przeznaczyliśmy na to kilka stron – chciałbym, żebyś zapomniał, że jesteś poważnym dorosłym, puścił wodze fantazji, narysował każdego z bohaterów kursu, a następnie zebrał w jednym miejscu wszystkie dostępne o nich informacje. To pomoże ci usystematyzować wiedzę o każdym z nich i pozwoli na sprawne mówienie o wybranej osobie. A to z kolei…. Tak, tak, to prowadzi do tego, że będziesz umiał zrobić to samo o sobie. Materiał jest w książkach tak ułożony, abyś z każdym zdaniem z powodzeniem budował i udoskonalał autoprezentację. Umiejętne mówienie o sobie to niezwykle cenna sprawa, choćby na rozmowie o pracę.

O reszcie kwestii ważnych i sprawiających wrażenie ważnych będę pisał cyklicznie. To jeszcze jeden cytat z przedmowy:

Jeśli masz pytania lub chcesz przekazać miłą, rzeczową i konstruktywną wiadomość, po prostu napisz. 

4 komentarze

bekon, 17.03.2018, 22:16

Miesiąc i nic nowego.... Ech,,,, gdzie się podział nasz stary poczciwy Mariusz....

Mariusz Włoch, 18.03.2018, 11:00

Prawie miesiąc, prawie :) Stary poczciwy M. jest i pracuje nad pozostałymi podręcznikami, stąd mniej na blogu. Ale to się wkrótce zmieni.

Lidia Zachwieja, ponad 2 tygodnie temu, 22.09.2018

Witam, mam książkę, nie mogę pobrać ścieżki dźwiękowej, bo nie mam kodu dostępu. Skąd wziąć kod? pozdrawiam

Mariusz Włoch, ponad 2 tygodnie temu, 24.09.2018

Pani Lidio, proszę o kontakt mailowy (przez formularz), podeślę potrzebne dane.