Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Nauka języków

Solidne podstawy, czyli Direct...

26 lipca 2018

Lada moment ukaże się na rynku – po Direct Communication Method włoski 1 i 6-cio częściowej serii do niemieckiego Direktes Deutsch –...

Sztuka łączenia, czyli jak zostać...

5 lipca 2018

Zdaję sobie sprawę, że trwają wakacje, po mundialowych boiskach toczy się napędzana pieniędzmi sponsorów piłka, że opiekane słońcem...

Echolalia Aldony, czyli po co uczyć...

12 kwietnia 2018

Zadawanie pytań to bardzo ważna część komunikacji międzyludzkiej. Zadajemy pytania, żeby się czegoś dowiedzieć, a przy tej okazji z reguły...

Nowości książkowe, czyli jakie podręczniki ukażą się w 2018 roku

30 listopada 2017

Stary rok się kończy, trwają wyprzedaże, pojawiają się zapowiedzi nowych modeli, więc dołączam się i chciałbym pokazać, co w nachodzącym roku będę mógł zaoferować zarówno szkołom, jak i odbiorcom prywatnym w kwestii podręczników do nauki języków. Wygląda na to, że trochę tego będzie.

Dziś piszę o nowych książkach w wielkim skrócie – książki mają zupełnie nową szatę graficzną i zawartość, a wkrótce każdemu tytułowi z osobna poświęcę odrębny wpis. Będzie też więcej artykułów na temat „obsługi” książek oraz metody, której podręczniki są dedykowane – Metodzie Bezpośredniej Komunikacji (Direct Communication Method)

Więc jakie tytuły ukażą się w przyszłym, 2018 roku?

Direct Communication Method: niemiecki. To w dużym uproszczeniu nowe wydanie zestawu Direktes Deutsch, który wciąż jest dostępny, a który – jak już pisałem we wcześniejszych artykułach – stanowi rozwiązanie tymczasowe. Zestaw podręczników Direct Communication Method: niemiecki będzie się docelowo składał z 5 lub 6 podręczników, tu jeszcze sprawa nie jest zamknięta.

Podobnie rzecz wygląda z Direct Communication Method: angielski. Planuję 5 lub 6 podręczników w zestawie. W pierwszym kwartale 2018 roku powinny światło dzienne ujrzeć część 1 i 2, kolejne będą się ukazywać sukcesywnie.

Moje dotychczasowe podręczniki do nauki języków skandynawskich – Direkte Norsk, Direkte Dansk, Direkt Svenska – przeszły tuning oraz lifting, zostały gruntownie zmienione, dostosowane do nowej koncepcji metodycznej i teraz otrzymują nowe oblicze: Direct Communication Method: norweski, Direct Communication Method: duński oraz Direct Communication Method: szwedzki.

Oprócz powyższych tytułów gotowa jest książka Direct Communication Method: włoski 1, trwają prace nad kolejnymi częściami.

Podobnie wygląda sprawa z językiem hiszpańskim: Direct Communication Method: hiszpański.

W planach mam jeszcze Direct Communication Method: fiński. To mój totalnie hobbistyczny projekt, pracuję nad tym podręcznikiem w wolnych chwilach, których wprawdzie nie mam zbyt wiele, jednak czy oddawanie się pasji można nazwać pracą? Suomi on muuten kaunis kieli.

Na ten moment to tyle. Jeśli chcesz o coś zapytać, napisz maila lub zostaw komentarz. Odpiszę lub oddzwonię.

Brak komentarzy