Mariusz Włoch Blog

Zapraszam cię też na:

Polityka cookies

Nauka języków

Sztuka łączenia, czyli jak zostać...

5 lipca 2018

Zdaję sobie sprawę, że trwają wakacje, po mundialowych boiskach toczy się napędzana pieniędzmi sponsorów piłka, że opiekane słońcem...

Echolalia Aldony, czyli po co uczyć...

12 kwietnia 2018

Zadawanie pytań to bardzo ważna część komunikacji międzyludzkiej. Zadajemy pytania, żeby się czegoś dowiedzieć, a przy tej okazji z reguły...

Italiano diretto, czyli włoski w (jeszcze) lepszym wydaniu

17 lutego 2015

Z przyjemnością prezentuję nasz kolejny podręcznik do nauki języków Metodą Bezpośredniej Komunikacji – italiano diretto. libro 1 (poziom A1). Tym razem to książka do nauki sprawnego komunikowania się po włosku.

Dzięki italiano diretto. libro 1 budujesz przejrzyste podstawy komunikacji w języku włoskim. Chodzi o to, że zaczynasz mówić po włosku już w pierwszej minucie zajęć, a następnie – poprzez skuteczne trenowanie schematów – przechodzisz do bardziej zaawansowanych struktur. Trenowanie schematów i wyrabianie nawyków bazuje na codziennych, wziętych z życia sytuacjach. W taki sposób bardzo szybko się przekonasz, że język ma rzeczywiste, praktyczne zastosowanie, które dostosujesz do sytuacji, w jakich przyjdzie ci się znaleźć. Innymi słowy – ta książka nauczy cię myślenia i swoistego „komunikacyjnego sprytu”, tak, abyś nie poddał się po pierwszym pytaniu, w którym nie zrozumiałeś jednego, na dodatek mało istotnego słowa.

Seria podręczników italiano diretto to efekt tysięcy przeprowadzonych lekcji językowych oraz warsztatów rozwojowych. Podręcznik spełnia założenia Metody Bezpośredniej Komunikacji – dzięki niemu na zajęciach tworzysz ścieżki neuronowe i utrwalasz wzorce, a to najszybsza droga do nawykowego posługiwania się językiem.

Italiano diretto to książka uniwersalna - bo jeśli już umiesz korzystać z wzorców, łatwo zastosujesz je w dowolnej dziedzinie życia zawodowego i prywatnego. Jesteś inteligentny, więc z pewnością będziesz umiał wyłuskać to, co dla ciebie najważniejsze i najbardziej przydatne.

Italiano diretto to podręczniki zarówno do zajęć indywidualnych jak i grupowych. Bo tak naprawdę to nie książka decyduje, kogo można z niej uczyć – to osoba prowadzącego warsztaty. Kogoś, kto wie, jak podejść do uczestnika i jak sprawić, aby nauka stała się przyjemnością.

Książka italiano diretto. libro 1 aktualizowana jest na bieżąco, a prace nad kolejnymi częściami wciąż trwają. Dam znać, kiedy będą gotowe. A teraz, jeśli akurat masz ochotę zacząć mówić w tym pięknym języku, możesz wypróbować italiano diretto i spotkać prawdziwego Trenera Nowych Czasów, który pokaże ci, że umiesz. Wystarczy, że weźmiesz się do pracy i to polubisz. A można tak, oczywiście, że można.

Brak komentarzy